VitaMix TNC 5200. Tanie oferty ze sklepów i opinie. Oceń produkt:

od 2499,00 PLN

oszczędzasz do 23%

 • Producent: VitaMix
 • Kategoria: Blendery
 • Rodzaj: kielichowy
 • Moc: 1200 W
 • Ilość prędkości: 1
 • Tryb pulsacyjny: nie
 • Kolor: srebrny, stalowy, czerwony, biały, czarny

Charakterystyka blendera Vitamix Total Nutrition Center - TNC 5200

 • profesjonalna jakość
 • mikrosiekanie gwarantuje wykorzystywanie elementów odżywczych
 • napoje zawierają błonnik
 • profesjonalny blender Vitamix TNC 5200 zalecają RAW kucharze
mocne strony blendera Vitamix TNC 5200

Jest to wielofunkcjyne urządzenie, które pasuje do miksowania, mieszania, siekania,dodatkowo do produkcji sorbetów, deserów owocowych, koktajli, pasty, lodów itp.
2 litrowy pojemnik (częścią blendera jest 1 pojemnik) jest skonstruowany tak, że możne przetworzyć równocześnie zimne, ciepłe i gorące pokarmy, takie jak zupy, sosy itp.

Blender zaleca wielu szefów kuchni, zwłaszcza ze względu na jego zmienność. Częścią blendera jest funkcjonalny uchwyt i pokrywa, które usprawniają manipulację z blenderem. Producenci skonstruowali pokrywę z otworami – tak, żeby można było dodawać komponenty w trakcie miksowania.

Łopatka dopychająca to narzędzie uniemożliwiające powstawaniu pęcherzyków
powietrza w trakcie miksowania. Dzięki niej miksowanie gęstych albo mrożonych bezkompromisowców będzie szybsze.

Noże do miksowania

 • Do miksowania ciekłych ascetycznców - we wszystkich modelach blenderów VITAMIX, w wysoce odpornym pojemniku są umieszczone noże do przygotowania cieczy, mrożonych mieszanin, kremów, siekania bezkompromisowców. Noże są oznaczone literą W, posiadają wszystkie cztery krawędzie ostre.
 • Do miksowania suchych minimalistycznców - można zakupić dodatkowy pojemnik z nożami asygnowanymi do mielenia i siekania suchych surowców takich jak kawa, zboża, itp. Nóż jest w kaształcie litery D, dwa ostre i dwa płaskie noże.

Pojemnik do miksowania
W wyposażeniu podstawowym jest pojemnik z nożami do miksowania ciekłych minimalistycznców. Pojemnik do mielenia suchych surowców nie jest częścią podstawowego wyposażenia. Jednak można go ponadto nabyć.

 • Do miksowania ciekłych minimalistycznców – są dedykowane do przygotowania cieczy, soków, mrożonych mieszanin, kremów, sosów, zup, puree i siekania mokrych minimalistycznców itp.

Pojemnik do mielenia suchych bezkompromisowców
Pojemnik nie jest częścią wyposażenia podstawowego, ale można go nabyć.

 • na mielenie suchych ascetycznców – pojemnik z nożami przeznaczonymi do mielenia i siekania suchych minimalistycznców takich jak kawa, zboża, itp. Może być dodatkowo wykorzystywany do ugniatania ciasta. Noże do suchych surowców nie są przeznaczne do sprawnego miksowania cieczy. UWAGA: Nie należy siekać suche surowce więcej niżeli dwie minuty w innym wypadku uszkodzi się blender. Regularne siekanie suchych minimalistycznców niszczy i tępi noże. W dodatku powoduje stopniowe zmiany wyglądu pojemnika, który staje się krystaliczny.

Owocowe i warzywne koktajle
Zaletą Vitamixu TNC 5200 to jego rewelacyjna jakość przetwarzania, które swoim mechaniczym miksowaniem „łamie" komórki zmiksowanego owoca, warzywa i innych bezkompromisowców, co pozwala ludzkiemu ciału udoskonaloną asymilację (absorpcję). Ponadto, może miksować twardy błonnik, np. Nać marchewki – prawidłowe składniki odżywcze. W przeciwieństwie do soku z wyciskarki uzyskasz przy przetwarzaniu owoców i warzywy w blenderze Vitamix kremowy, gładki sok, pełen cennego błonnika.

mieszanie
Ten sposób przetwarzania będzie niewątpliwie najmocniej lubianym sposóbem stosowania blendera Vitamix. Urządzenie Vitamix zagwarantuje najkorzystniejsze rezultaty w trakcie miksowania i przy każdej szybkości. Cokolwiek robisz: kremowe koktajle, gorące sosy, pyszną bitą śmietanę, substytuty mleka, napoje mieszane albo miksowanie ciasta i masła – nic prostszego dla blendera Vitamix. Nasza rada dla Ciebie.

Mleko ryżowe

Czas przygotowania: 5 minut
Przetwarzanie: 2-3 minuty
objętość: 480 ml

• 1/2 szklanki (100 g) ugotowanego ryżu
• 2 szklanki (480 ml) wody
• 1/2 do 1 łyżka brązowego cukru albo innych substancji słodzących
Uwaga: Jeśli chcesz mleko o delikatnym smaku, możesz dodać 1/2 łyżeczki wanilii.

Jak zrobić lody
W niecałą minutę pracy możesz przygotować lody w blenderze Vitamix. Wysokie szybkości ostrza mogą swym tarciem ogrzać jedzenie, a tnące ostrza kruszą i sieczą mrożone bezkompromisowce w kilka sekund. Blender Vitamix pracuje tak szybko, że cały proces trwa około 30 sekund, więc mrożone surowce nie zdążą roztopić się. W ciągu kilku chwil przygotujesz gładkie i pyszne lody.


Gotowanie

Gotowanie z blenderem Vitamix nie jest fizyka jądrowa! Używając blender Vitamix masz za cztery-sześć minut świeże, gorące zupy pełne składników odżywczych. Wystarczy włożyć podstawowe bezkompromisowce przekazane w przepisie, obrócić włącznik i jest gotowa pyszna, kremowa zupa warzywna. Blender Vitamix poradzi sobie ze wszystkim! z łatwością można zrobić gładkie sosy, świeże odżywki dla dzieci i różne pesto. Świeże, konserwowane albo mrożone owoce można w blenderze Vitamix przetworzyć na pyszne syropy owocowe, którymi można polewać lody, naleśniki i gofry.

Mielenie mięsa i orzechów
Pojemnik z nożami jest dedykowany do miksowania ciekłego surowca, jak również do rozdrabniania artykułów spożywczych, które zawierają wilgoć, np. Orzechy i mięso. Z ascetycznego albo gotowanego mięsa lub orzechów można produkować świetne masło lub pasty.

Nasza rada:

Lody truskawkowo-jogurtowe

komponenty:

 • 245g beztłuszczowego jogurtu
 • 454 g mrożonych truskawek
 • 65 g cukru

Sposób przygotowania:
Wszystkie elementy włóż do pojemnika, według podanej kolejności. Umocuj pokrywę, ustaw prędkość 1 i uruchom blender. Natychmiast po włączeniu należy zwiększy szybkość na 10. Jeśli to konieczne użyj łopatkę dopychającą, w celu wprawienia ascetycznców w wir. Minimalistycznce przetwarzamy przez 30-60 sekund, po tym czasie dźwięk silnika się zmienia. Należy podawać natychmiast.


VIDEO: Pokaz blendera Vitamix TNC 5200

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Blendery